Gimnastyka prosta sprawa

09.04.2021

1. Zabawa paluszkowa „Pajączek” metodą Batii Strauss https://www.youtube.com/watch?v=ZhF0KaTm2WM

„Pajączek” to bardzo wesoła zabawa, która zapewni Wam „wygimnastykowanie” paluszków.

2. „Po co nam aktywność fizyczna”? – obejrzenie filmu edukacyjnego https://youtu.be/jgJOS26G1wYrozmowa z dziećmi na jego temat.

Obejrzyjcie filmik edukacyjny i spóbujcie odpowiedzieć na pytanie: „Po co nam aktywność fizyczna”?

3. Wspólne planowanie rodzinnych aktywności sportowych na najbliższe dni. Wykorzystanie propozycji np. spacer, wspólna gimnastyka, bieganie, gra w piłkę, jazda na rowerze, rolkach, hulajnodze etc.

Zaplanujcie aktywności sportowe na najbliższe dni – sobotę i niedzielę, tj. spacer, wspólna gimnastyka, bieganie, gra w piłkę, jazda na rowerze, rolkach, hulajnodze etc. Jeśli pogoda nie będzie sprzyjająca – wiele ćwiczeń również można wykonywać w domu.

4. Zabawy z wykorzystaniem metody Ruchu Rozwijającego W. Sherborne „Rowerek”. „Rowerek” – dzieci i rodzice leżą na plecach na podłodze z nogami uniesionymi w górę i ugiętymi kolanami. Leżą tak, aby jego stopa była oparta o siebie. Następnie wspólnie wykonują tzw. rowerek. Powtarzają rymowankę, różnicując jej tempo.

Wykonajcie ćwiczenie „Rowerek”. Opis dla rodzica: dzieci i rodzice leżą na plecach na podłodze z nogami uniesionymi w górę i ugiętymi kolanami. Leżą tak, aby jego stopa była oparta o siebie. Następnie wspólnie wykonują tzw. rowerek. Powtarzają rymowankę, różnicując jej tempo: „Jedzie Radek na rowerze, a pan Romek na skuterze. Raz, dwa, trzy, jedz i ty”.

5. Zabawa „Zrób to samo” – naśladowanie postawy ludzików, które są na obrazkach. Plansza demonstracyjna wydawnictwa MAC https://flipbooki.mac.pl/przedszkole/os-bbplus-tablice/mobile/index.html#p=70

Naśladuj postawy ludzików, które są na obrazkach.

6. Spacer z rodzicami: „Bijemy rodzinny rekord spacerowania”. Wykorzystanie krokomierza w obliczaniu trasy/ilości kroków. Postawienie sobie celu na dzień kolejny – zwiekszenie ilości kroków.

„Bijemy rodzinny rekord spacerowania” – brzmi ciekawie? Wybierzcie się na spacer. Wykorztstajcie krokomierz w telefonie/zegarku i obliczcie trasę lub ilość, które udało się Wam wykonać. Codziennie postarajcie się zrobic chociaż kilka kroków więcej.