KWIATY NA ŁĄCE

 

WITAMY SŁONECZKA I ICH WSPANIAŁYCH RODZICÓW. 🙂 🙂 🙂 Zapraszamy do kolejnych zabaw na łące.

 „Kwiatki na łące” – zabawy matematyczne.

 „Spacer po 10” – R. rozkłada na dywanie dwie wstążki obok siebie (jedną w kształcie cyfry 1, a drugą na kształt cyfry 0). Dziecko ma za zadanie przejść po nich, zaczynając od 1 (układa stopę przed stopą).

„Liczba dwucyfrowa” – pogadanka. R. pyta dziecko, czy ta liczba różni się od dotychczas poznanych. Dziecko stwierdza, że składa się z dwóch znaków – poznanych już cyfr. Nazywa cyfry i zapamiętuje, że z nich składa się liczba 10.

„Klockowe 10” – układanie liczby 10 z klocków.

Zadanie Gąsienica

Do wykonania gąsienicy potrzebujecie: klej, nożyczki, ołówek , 5 kolorowych kartek /wycinaki jeśli nie macie w domu może być białą kartka, którą pokolorujecie . Poszukajcie w swoim domu: coś w kształcie koła może to być zakrętka od butelki , słoika . Odrysujcie 11 kółek od zakrętki , wytnijcie koła i napiszcie cyfry od 1 do 10 i przyklejcie je w kolejności tak aby powstałą nam matematyczna gąsienica a na 11 kole narysujcie wesołą buzie gąsienicy

„Ile kwiatków na łące?” – ćwiczenie matematyczne. R. rozkłada obok siebie dwie zielone kartki. Na każdej z nich układa kwiatki lub owady (wycięte z papieru) w różnych kombinacjach. Prosi dziecko, aby wymyśliło historię do dwóch zbiorów, np.: 8 i 2 – Kasia poszła na łąkę. Znalazła tam 8 kwiatków czerwonych (maki) i 2 białe (rumianek). Ile kwiatków razem znalazła Kasia?; 5 i 5 – Jaś podczas spaceru zobaczył 5 motyli i 5 pszczół. Ile to razem owadów? Itd.

Wykonanie ćwiczenia w KP4 (s. 45)

Zestaw ćwiczeń gimnastycznych:

https://www.youtube.com/watch?v=4COmxaiszd0

„Łąka i jej mieszkańcy” – dla chętnych układanie puzzli

https://puzzlefactory.pl/pl/puzzle/graj/dla-dzieci/233578-%C5%82%C4%85ka-i-jej-mieszka%C5%84cy

„Łąka”- jeśli macie ochotę zapraszam do korzystania z gier interaktywnych – https://view.genial.ly/5ebadb87c2ecf10d6a54b1d0 

oraz tych udostępnionych na facebooku .

Ćwiczenia lateralizacji – dziecko siedzi za rodzicem i rysuje palcem na plecach mamy raz prawą, raz lewą ręką różne kształty (np. kwiatek,  słoneczko, pajączek, biedronka, motylek itp.)) zgodnie z poleceniem R.

ŻYCZYMY WAM MIŁEJ ZABAWY. POZDRAWIAMY WSZYSTKICH!!! 😉

Kontakt :

a.kaczmarek@naszabajka.com

 j.stonska@naszabajka.com