ŚWIĄTECZNE PORZĄDKI

 

 „Mały kucharz” ‒ zachęć dziecko do pomocy podczas przygotowywania posiłku – smarowania chleba masłem za pomocą bezpiecznego noża (plastikowego, bez ostrych krawędzi), obierania ugotowanych warzyw lub jajek, krojenia ich na kawałki. Starsze dzieci mogą pomóc przy obieraniu surowych warzyw za pomocą obieraczki.

Zachęta do uczestnictwa w pracach domowych może wpłynąć zarówno na rozwój sprawności dłoni, jak i na poczucie wartości dziecka, poczucie przynależności do rodziny, a także samodzielność.

„Wielkie pranie”

– zaproś dziecko do pomocy w układaniu prania – poproś, aby odszukało i połączyło w pary takie same skarpetki. Zachęć dzieci do ich przeliczania, segregowania (skarpetki poszczególnych członków rodziny), porównywania, kto ma ich więcej, a kto mniej.

Podczas zabawy dzieci będą ćwiczyć spostrzegawczość i umiejętności matematyczne.

 

 Zapoznajcie się ze sposobem barwienia jajek https://www.youtube.com/watch?v=HWoxszhpL-o
Który ze sposobów spodobał Ci się najbardziej? 

Wytnij 10 papierowych jajek. Wykorzystajcie je do zabaw w liczenie – poproś mamusię, aby rozłożyła przed tobą kilka jajeczek, a ty je przeliczysz. Następnie połóż jajeczka przed mamą i sprawdź czy poradzi sobie z liczeniem 😉 Jeśli potrafisz podziel jajeczka tak, abyście mieli po równo/mniej od mamy/więcej od mamy.
3) Papierowym pisankom dorysuj oczka, buzię i nosek, tak aby jedna z nich była wesoła, druga smutna, a trzecia zdziwiona.

Przygotujcie jajeczny eksperyment. Na jego efekty będzie trzeba czekać, bo aż do następnego dnia, ale WARTO 🙂 Cierpliwość to bardzo potrzebna cecha 😉 https://www.youtube.com/watch?v=8ywdW2eRyTE

Pozdrawiamy wszystkie Słoneczka i ich rodziców.

Kontakt do nauczycielek:

a.kaczmarek@naszabajka.com

j.stonska@naszabajka.com