W co się pobawimy?

05.06.2020

1.Przyglądnijcie się historyjce obrazkowej i powiedzcie co się w niej wydarzyło. (Mama z synkiem postanowili porysować kredą na chodniku. Jako pierwszy rysował chłopiec, ale dał również porysować swojej mamie. Kiedy mama dokańczała rysunek pięknego motyla, chłopiec cierpliwie czekał. Zadajcie pytania dzieciom: Czy wy jesteście cierpliwi? Czy podczas zabawy potraficie dzielić się zabawkami z innymi dziećmi? Czy trudno jest poczekać na swoją kolej w zabawie?

2.„Teraz ja, potem ty” – zabawa konstrukcyjna. Wybudujcie jak największą wieżę z drewnianych klocków, układając klocki w parze naprzemiennie. Podczas układania kolejnych klocków dzieci wypowiadają zdanie: Teraz ja, potem ty.

3.Zagrajcie w swoją ulubioną grę planszową, koniecznie zwróćcie uwagę na cierpliwe czekanie na swoją kolej.

4.Zabawa muzyczno-ruchowa:

https://www.youtube.com/watch?v=BEu1WLjOokY

5.„Magiczna masa”- zabawa badawcza z cieczą nienewtonowską. Ciecz nienewtonowska to świetna zabawa sensoryczna . Każda zwykła ciecz pod wpływem nacisku łatwo się rozpływa na boki tak jak woda w wannie. Natomiast ciecz nienewtonowska pod wpływem nacisku zmienia swoje właściwości. Gdy szybko chwycimy ciecz i zgnieciemy to utworzy się kulka, natomiast zwalniając nacisk, ciecz spłynie nam z dłoni.

Do wykonania tego ciekawego eksperymentu potrzebujecie:

– miskę

– 1/2 szklanki wody

– 1 szklankę maki ziemniaczanej

– opcjonalnie: barwnik spożywczy

Wszystkie składniki mieszamy ze sobą.

Praca w kartach pracy, str. 42

Pozdrawiam!