WITAMY WSZYSTKIE SŁONECZKA 😃
ZAPRASZAM DO ZABAWY I NAUKI.
„Pingpongowe piłeczki” – zabawa oddechowa. Dziecko wraz z rodzicem ustawiają się naprzeciwko siebie po przeciwległych końcach stolika i dmuchają na piłeczki pingpongowe w taki sposób, aby nie spadły z blatu.
LITERA G – UBU poznaje literekę
Ćwiczenie rozwijające analizę i syntezę słuchową wyrazów. R. wypowiada sylabami wyrazy (np.: gu-zi-ki, gar-nek, gło-wa, wa-ga, go-ry-le, gim-nas-ty-ka, Gra-ży-na, ga-raż, Mag-da, gra-nat, gie-wont, gra-mo-fon, grusz-ka, gru-by, ko-gut, ga-ze-la, gę-si, ge-part, gru-pa, itp). Dziecko podaje płynnie pełny wyraz.
„Wstążkowe G” – dziecko chodzi po wstążce rozłożonej na podłodze w kształcie litery G, stawiając stopę przed stopą.
„Gruby goryl”– wysłuchanie wiersza.
Gruby goryl Gustaw na gałęzi siedzi.
– Spadnie! Gruchnie! – gadają sąsiedzi.
Gapi się na niego cała zgraja wokół:
gady, gęsi i gazela, gołąb, gepard, nawet sokół.
– Gałąź krucha, a on wielki!
– Gigant! Pewnie strasznie ciężki! –
Już gderają gdzieś na mieście.
A on…? Zjada gruszki w ciście.
Krótkie omówienie utworu. R. zadaje dziecku pytania np.: Jak miał na imię goryl? O co się martwiły zwierzęta? Jak myślisz, gdzie mogła mieć miejsce taka sytuacja?
„Słówka na g” – dziecko wymienia słowa na g. W razie potrzeby R. ponownie recytuje wiersz. Następnie dziecko próbuje wymienić głoski w wyrazie: gar (g-a-r), goryl (g-o-r-y-l), gruby (g-r-u-b-y), waga (w-a-g-a), kogut (k-o-g-u-t).
Wykonanie ćwiczenia w KP4 (s. 36).
„Guziki” – R. daje dziecku garść guzików, a ono układa z nich kształt litery G.
Zestaw ćwiczeń gimnastycznych – pomoc: plastikowa butelka napełniona piskiem lub dowolnym materiałem sypkim.
1. Przekładanie butelki z ręki do ręki – z przodu, z tyłu, nad głową, pod kolanem. stojąc w miejscu, w chodzie i w biegu w różnych kierunkach.
2. Podrzuty butelki w górę i chwyt oburącz, jednorącz lub dowolnie.
3. W staniu lub siadzie skrzyżnym – podbijanie butelki dłońmi, a następnie toczenie jej po wyciągniętych ramionach /ćwiczyć na zmianę podbijanie i toczenie/.
4. W staniu, butelka wzniesiona w górę trzymana oburącz – puścić butelkę i złapać zanim dotknie podłoża.
5. Stanie w rozkroku, butelka w górze trzymana oburącz – skłon w przód z dotknięciem butelką podłoża i wyprost z przeniesieniem butelki w górę nad głowę.
6. W siadzie skrzyżnym, butelka na kolanach trzymana oburącz – wznos butelki w górę i głęboki skłon w przód.
7. Siad skrzyżny, butelka na głowie, podtrzymywana palcami rąk – skręty tułowia w lewo i w prawo; po kilku powtórzeniach ćwiczenia wykonywać kilka rzutów i chwytów butelki.
8. Siad klęczny, butelka przed kolanami, dłonie na butelce – odsuwanie butelki szybkim ruchem w przód i przysuwanie do kolan.
9. Leżenie tyłem, butelka za głową w położeniu poziomym trzymana oburącz – jednoczesny wznos nóg i rąk i dążenie do spotkania stóp z butelką, a następnie powrót do pozycji wyjściowej.
10. Leżenie tyłem, butelka między stopami pionowo, ręce wzdłuż tułowia – przeniesienie nóg za głowę i dotknięcie butelką podłoża. Powtórzyć ćwiczenie kilka razy.
11.Butelka leży na podłodze – różne formy przeskoków przez butelkę: obunóż i jednonóż w przód, w tył, w bok.
MIŁEGO DNIA!
Wesołej zabawy 🥰😀
Kontakt :