Dzień Postaci z Bajek w „ Bajce”

W tym roku Dzień Postaci z Bajek, Gminne Przedszkole Nr 2 „Bajka” obchodziło  5 i 7 listopada.

W tym roku Dzień Postaci z Bajek, Gminne Przedszkole Nr 2 „Bajka” obchodziło  5 i 7 listopada. Bajki odgrywają bardzo ważną rolę w życiu każdego dziecka w wieku przedszkolnym, a bajkowe postacie sprawiają, że świat dziecka staje się barwny i radosny.

5 listopada  „Żabki” i „Plastusie” pojechały na wycieczkę do Pałacu  w Komierowie, gdzie uczestniczyły sesji fotograficznej  . Dzieci przebrane w stroje bajkowe  zwiedziły  pałac oraz park znajdujący się przy nim. Pamiątką po tym wydarzeniu są wspaniałe fotografie.

7 listopada wszyscy wychowankowie „Bajki”   przybyli do przedszkola   przebrani w  bajkowe stroje. Najmłodsze grupy: „Pszczółki” i „Krasnoludki” z wielkim zaciekawieniem słuchały bajek czytanych przez panie, nazywały bajkowe postacie, wykonywały prace plastyczne na kanwie wysłuchanych tekstów. Starsze grupy, „Kubusie” „Smerfy”, „Biedronki” i „Motylki”  opowiadały o swoich  ulubionych bajkach, prezentowały przyniesione z domu rekwizyty i  dopasowywały je do postaci bajkowych, układały historyjki obrazkowe i odgadywały zagadki słowno – obrazkowe. Zajęciom towarzyszyło mnóstwo radosnych zabaw przy muzyce.

Wielką niespodziankę sprawili nam rodzice „Pszczółek”, prezentując  przygotowane przez siebie  przedstawienie teatralne  pt.  „Zamieszanie w krainie bajek”. Było to wyjątkowe przeżycie nie tylko dla dzieci, ale i rodziców, którzy w tym dniu stali się aktorami i wystąpili przed swoimi pociechami. Nad całym przedsięwzięciem rozbrzmiewał hymn przedszkolny pt. „Witajcie w naszej bajce”. Doskonała atmosfera, ogrom włożonej pracy, bajkowe stroje  sprawiły, że Święto Bajki było dniem wyjątkowym.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia naszego wydarzenia: rodzicom – aktorom z grupy Pszczółek.

Aleksandra Weilandt