Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

20 września tradycyjnie obchodziliśmy w naszym przedszkolu Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka.

20 września tradycyjnie obchodziliśmy w naszym przedszkolu Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. To święto zostało ustanowione Uchwałą Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 13 września 2013 r., by podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju małych dzieci.

            Tego dnia przygotowaliśmy dla najmłodszych szereg atrakcji. W każdej grupie wiekowej odbywały się wesołe zabawy. Dla „Plastusiów” był to dzień zabaw i zajęć podejmowanych z inicjatywy dzieci. Maluszki tańczyły w rytm znanych przebojów, bawiły się balonami, wesoło grały na kolorowych trąbkach, oglądały ulubione bajki i bawiły się zabawkami, które najbardziej lubią. „Krasnoludki” tańczyły przy melodiach poznanych piosenek, a także wykonały plakat ze swoimi twarzyczkami. Pomimo zimnej pogody i przelotnego deszczu korzystały z placu zabaw, który powstał w sali. Dzień Przedszkolaka w grupie „Pszczółek” był pełen wrażeń i emocji. Zgodnie
z życzeniami dzieci spędziły go na wspólnym świętowaniu. Nie zabrakło tańców i konkursów, a uwieńczeniem dnia było wręczenie medali przedszkolaka.

W „Żabkach” zabawom nie było końca. Dzieci śpiewały ulubione piosenki, tańczyły przy akompaniamencie muzyki, brały udział w zabawach integracyjnych, a na zakończenie otrzymały piękne medale, które samodzielnie wykonały. „Kubusiom” czas upłynął na radosnych zabawach
i tańcach, a gościem specjalnym tego dnia była pani policjantka z KPP w Sępólnie Kr. „Smerfy” natomiast bawiły się przy piosence, pt.: „Dzień Przedszkolaka”, wykonały wesoły plakat, jak również zorganizowały sesję fotograficzną w kolorowych strojach.

            Niemniej ciekawie było w naszych oddziałach w szkole. „Słoneczka” obchody święta zaplanowały już dnia poprzedniego, przez co zabawy było co niemiara. Każdy miał jakiś pomysł, ale najbardziej spodobało się dzieciom zbudowanie zamku z kartonów. Były też kolorowe balony, tańce i ćwiczenia,
a mama Wiktorii przygotowała słodką niespodziankę. „Biedronkom” dzień upłynął na twórczych zabawach według zainteresowań przedszkolaków. Prace przez nie wykonane zdobiły klasę i szatnię. Natomiast u „Motylków” odbył się Dzień Inicjatyw Dzieci. Przez cały dzień radośnie bawiły się przy dźwiękach muzyki, z użyciem chusty animacyjnej, tańczyły i śpiewały. Stworzyły wspólną listę własnych pomysłów, według której podejmowały różnorodne aktywności.

            Niewątpliwie największą atrakcją było spotkanie wszystkich grup w holu przedszkola, gdzie na dzieci czekał ogromny tort upieczony przez panie kucharki. Tym razem tradycyjne „Sto lat” dla  przedszkolaków wykonali pracownicy przedszkola. Z pewnością obchody tego wspaniałego święta przyniosły ogromną radość i niezapomniane przeżycia.

                                                                                            A. Górniak