Straż Pożarna w przedszkolu

08 maja  2019 r. w naszym przedszkolu mieliśmy niezwykłych gości

08 maja  2019 r. w naszym przedszkolu mieliśmy niezwykłych gości: Przedstawicieli Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Sępólnie Krajeńskim. Wizyta strażaków wzbudziła ogromne zainteresowanie wszystkich dzieci. Jednak największym powodzeniem cieszył się wóz strażacki, którym przyjechali strażacy. Każdy  z bliska miał możliwość poznać wyposażenie, jakim dysponują podczas swojej ciężkiej i odpowiedzialnej pracy. Dzieci z zaciekawieniem obejrzały cały wóz, a każdy chętny przedszkolak choć przez chwilę mógł poczuć się jak prawdziwy strażak  kiedy założył strażacki kask. 

W trakcie spotkania strażacy zaznajomili dzieci z ciekawostkami  związanymi z ich pracą zawodową, zachowaniem bezpieczeństwa w czasie: pożaru oraz wypadku.

Przedszkolaki dowiedziały się w jakich okolicznościach można wzywać straż pożarną, że strażacy nie tylko gaszą pożary, ale również są wzywani do wypadków samochodowych.

Strażacy przypomnieli wszystkim numer alarmowy do straży pożarnej.

Przedstawiciele straży zaprezentowali naszym wychowankom m.in. ubranie specjalne i sprzęt ochrony dróg oddechowych. Dzieci aktywnie uczestniczyły w spotkaniu. Uważnie słuchały o niebezpiecznej pracy strażaka i chętnie odpowiadały  na zadawane pytania.

To nie jedyne spotkanie ze strażakami jakie mieli nasi wychowankowie. 7 maja grupy najstarsze z naszego Przedszkola Motyle i  Biedronki wybrały się na wycieczkę do Komendy Straży Pożarnej w Sępólnie Krajeńskim. Podczas wycieczki na dzieci czekało wiele atrakcji, m.in. zwiedzanie budynku Straży Pożarnej, próbny alarm demonstrowany przez strażaków, oraz oglądanie wnętrza wozu strażackiego.

Spotkanie ze strażakami na długo utkwi w pamięci dzieciom z naszego przedszkola.

Z całego serca dziękujemy przedstawicielom straży za przybycie i poświęcenie nam swojego cennego czasu.