Ruch to zdrowie

15.04.2021

1. „Prosty taniec” – gimnastyka dzieci i rodziców z muzyką. Wskazywanie części ciała i ćwiczenie koordynacji wzrokoworuchowej.

Gimnastyka połaczona z tańcem to jest to! Razem z mamusią/tatusiem porusz ciało do piosenki „Prosty taniec”? ?Piosenki dla dzieci po polsku. Prosty taniec. Spoko Loko – Ciała kształt – https://www.youtube.com/watch?v=UvA7Fk44JFw

2. Zabawa ruchowa.

„Raz, dwa, trzy – Baba Jaga patrzy” to zabawa, która zapewne zna mamusia, tatuś, a nawet babcia. Oto zasady. Mama/tata to Baba Jaga. Stoi tyłem do dziecka i woła: „Raz, dwa trzy, Baba Jaga patrzy”. W tym czasie szybko biegnij w jej/jego stronę. Na słowo „patrzy” Baba Jaga odwraca się. Jeśli nie zdołasz się zatrzymać w bezruchu, wracaj na start, jak dotkniesz Baby Jagi – zajmij jej miejsce.

3. „Jakie znasz dyscypliny sportowe” – burza mózgu. Wymienianie znanych dyscyplin sportowych, wskazywanie tych które uprawia dziecko lub jego bliscy.

Wymień znane Ci dysycpliny sportowe. Którą z nich uprawia mamusia/tatuś? A ty? Którą lubisz najbardziej?

4. Obejrzenie filmiku edukacyjnego „Dyscypliny sportowe”, porównanie z nazwami wskazanymi przez dziecko. Wysłuchanie wiersza E. Pawlak: „Elementarz sportowy”.

Obejrzyj filmik edukacyjny na temat dyscyplin sportowych Zajęcia przedszkolne – poznajemy dyscypliny sportowe. 07.04.2021 – YouTube Posłuchaj wiersza E. Pawlak: „Elementarz sportowy” https://www.youtube.com/watch?v=eiU2XVGTiLE

5. Ćwiczenie kreatywności – wymyślanie przyrządu do ćwiczeń skonstruowanego przy użyciu przedmiotów codziennego użytku.

Wymyśl przyrząd do ćwiczeń. Wykorzystaj przedmioty, które możesz znaleźć w domu.

6. Projektowanie stroju piłkarza. 

Zaprojektuj samodzielnie strój piłkarza. 

7. Spacer z krokomierzem – próby bicia rekordu rodzinnego.

Czas na spacer! Może uda się zrobić kilka kroków więcej niż wczoraj.