WIELKANOC W BAJCE.

W naszym przedszkolu bardzo starannie przygotowywaliśmy się do Świąt Wielkanocnych.

W naszym przedszkolu bardzo starannie przygotowywaliśmy się do Świąt Wielkanocnych. Ozdabialiśmy pisanki, wykonywaliśmy wiele ozdób świątecznych. Każda grupa wykonała piękną palmę. Aż wreszcie nadszedł ten wyjątkowy dzień, wtorek 16 kwietnia 2019 r. Już od rana czekał na nas prawdziwy króliczek, który razem ze swoją właścicielką Wiktorią witał wszystkie dzieci .

Tego dnia odbyło się w naszym przedszkolu  śniadanie wielkanocne. Przy pięknie udekorowanych stołach z tradycyjnymi pokarmami: jajkiem, szynką, kiełbaską, chlebem i babeczką złożyliśmy sobie wzajemnie życzenia
i z apetytem zjedliśmy śniadanko.

W salach dzieci uczestniczyły w różnych konkursach i zawodach . Po południu czekała na dzieci kolejna niespodzianka. W koszykach przygotowanych dla wszystkich dzieci pojawiły się słodycze –  cieszymy się, że Zajączki o nas pamiętały!!!

Następnego dnia dzieci z grupy Kubusiów oraz grupa przedszkolnych zuchów udali się do Ośrodka Pomocy Socjalnej , gdzie odbyło się spotkanie integracyjne w ramach realizowanego projektu socjalnego ,,Senior Młody Duchem – łączymy pokolenia”. Dzieci  zaprezentowały program artystyczny przygotowany specjalnie na tę okazję. Seniorzy entuzjastycznie reagowali na występy przedszkolaków nagradzając dzieci brawami, a uśmiech i zachwyt nie schodził z ich twarzy. Ogromnym zainteresowaniem cieszył się występ sześcioletniego instrumentalisty Marcelego Wendy. Dzieci przyniosły własnoręcznie wykonane prezenty – zajączki, same również zostały obdarowane upominkami przez organizatorów. Spotkanie dla przedszkolaków było cenną lekcją wychowawczą , która nauczyła nas życzliwości jaką trzeba okazywać osobom starszym.